Nový úsek diaľnice- budem skôr doma?

Autor: Jan Zošák | 20.10.2015 o 16:45 | Karma článku: 2,99 | Prečítané:  229x

LEVOČA 20.10.2015 - Diaľnicu z Bratislavy do Košíc dnes predĺžili o 9 kilometrov, čo by malo skrátiť cestu o 3 minúty. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek odovzdal do prevádzky úsek Jánovce- Jablonov.

http://www.teraz.sk/slovensko/dialnica-d1-na-spisi-kilometre/161823-clanok.html

Hurá! Konečne sme sa dočkali. Tabule s oznamom "otvoríme v októbri 2015" boli milé, ale boli to len tabule. Teraz sú tu nejaké činy a cesta domov bude opäť príjemnejšia. Otravné schádzanie z diaľnice a nekonečná cesta cez obce ma odrádzala cestovať na východ. 

Priznám sa... Šoférovať viac ako štyri hodiny na začiatku víkendu, a aj na jeho konci ma nebaví... Rád jazdím autom, ale na tejto trase maximálne po Ružomberok. Tam sa mi začínajú vynárať myšlienky: "Už nech som v cieli!"

Za tie dva roky, ktoré chodím autom do Nitry ma unavuje to nekonečné množstvo obmedzení na diaľnici. Oprava zvodidiel je fajn, ale prečo sa nerobí na jednom dlhom úseku, ale na šiestich malých? Prečo musím na ďalšom úseku pribrzdiť na 80 km/h, keď idem okolo čerpačky? Veď, keď budem chcieť, tak si pribrzdím a odbočím...Otázku, kedy konečne budú peniaze na tunel pod Donovalmi, radšej ani do pléna nekladiem...

Tak mi už iba ostáva dúfať, že sľúbená diaľnica z Prešova po Ivachnovú tento rok bude reálna a opäť sa mi bude chcieť viac chodiť domov. Veď všade dobre, ale doma najlepšie. 

FOTO: TASR

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?