Zastávky sa v Hanušovciach presúvať nebudú

Autor: Jan Zošák | 27.10.2015 o 14:50 | (upravené 27.10.2015 o 15:03) Karma článku: 2,88 | Prečítané:  137x

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU, 27.10.2015- Po dopravnej nehode, ktorá sa stala pred týždňom v našom meste som napísal na svoj blog článok a dostal som mnoho ohlasov. Rozhodol som sa kontaktovať MSÚ, aby mi odpovedal na naše/vaše otázky. 

Dňa 22. októbra 2015 bolo z iniciatívy mesta zvolané špeciálne stretnutie na riešenie dopravno-bezpečnostnej situácie v meste. Primátor mesta sa stretol s riaditeľom policajného zboru v meste a ďalšími zainteresovanými.  

Výsledkom tohto stretnutia bolo dosiahnuť väčšiu bezpečnosť na priechodoch pre chodcov. Ako informoval prednosta MSÚ, Miroslav Benča: "Od 22. októbra je v dňoch školského vyučovania v čase  od siedmej do ôsmej hodiny a v čase od trinástej do štrnástej hodiny na obidvoch priechodoch pre chodcov v centre mesta poučený člen dopravnej hliadky." Ďalej povedal, že úlohou tohto človeka je dohliadať na bezpečný prechod občanov, ale predovšetkým detí cez cestu.

Prednosta sa vyjadril aj k návrhu na osadenie dopravných značiek "zákaz zastavenia" po oboch stranách cesty, ktorý dostal MSÚ na základe odozvy občanov. Tieto značky by mali byť osadené v smere z Prešova od Jednoty po prvý priechod. Zatiaľ sa k tejto požiadavke nevyjadrili ani z Oddelenia infraštruktúry vo Vranove nad Topľou, ani zo Slovenskej správy ciest Košice. "Príslušníci policajného zboru prisľúbili v rámci prevencie častejšie kontroly dodržiavania pravidiel cestnej premávky v našom meste," dodal Benča.

Poslednou témou, o ktorú som sa zaujímal bolo presunutie autobusových zastávok k novej autobusovej čakárni v meste. Deti by v tomto prípade nemuseli prechádzať cez cestu I/18, ale mali by stanicu na rovnakej strane ako je škola. Prednosta MSÚ prezradil, že už pri výstavbe čakárne sa počítalo so zachádzaním autobusov z oboch smerov. "Prepravcovia SAD odmietli zachádzku z dôvodu zvýšených nákladov," avšak dodal, že rovnakú situáciu riešili v meste Sečovce či Levoča, kde tento problém autobusoví dopravcovia nevideli. 

 

  

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Je facka od policajta v poriadku? Čo môžu robiť policajti pri zásahu

Na podrobnú osobnú prehliadku potrebuje policajt súhlas prokurátora. Bez neho so zadržanými vecami pred súdom nepochodí.

KOMENTÁRE

SNS aj Smer využívajú Kočnerovu muníciu

Nezávislosť RTVS ohrozujú iné veci, než smsky šéfa spravodajstva.


Už ste čítali?