Zastávky sa v Hanušovciach presúvať nebudú

Autor: Jan Zošák | 27.10.2015 o 14:50 | (upravené 27.10.2015 o 15:03) Karma článku: 2,88 | Prečítané:  143x

HANUŠOVCE NAD TOPĽOU, 27.10.2015- Po dopravnej nehode, ktorá sa stala pred týždňom v našom meste som napísal na svoj blog článok a dostal som mnoho ohlasov. Rozhodol som sa kontaktovať MSÚ, aby mi odpovedal na naše/vaše otázky. 

Dňa 22. októbra 2015 bolo z iniciatívy mesta zvolané špeciálne stretnutie na riešenie dopravno-bezpečnostnej situácie v meste. Primátor mesta sa stretol s riaditeľom policajného zboru v meste a ďalšími zainteresovanými.  

Výsledkom tohto stretnutia bolo dosiahnuť väčšiu bezpečnosť na priechodoch pre chodcov. Ako informoval prednosta MSÚ, Miroslav Benča: "Od 22. októbra je v dňoch školského vyučovania v čase  od siedmej do ôsmej hodiny a v čase od trinástej do štrnástej hodiny na obidvoch priechodoch pre chodcov v centre mesta poučený člen dopravnej hliadky." Ďalej povedal, že úlohou tohto človeka je dohliadať na bezpečný prechod občanov, ale predovšetkým detí cez cestu.

Prednosta sa vyjadril aj k návrhu na osadenie dopravných značiek "zákaz zastavenia" po oboch stranách cesty, ktorý dostal MSÚ na základe odozvy občanov. Tieto značky by mali byť osadené v smere z Prešova od Jednoty po prvý priechod. Zatiaľ sa k tejto požiadavke nevyjadrili ani z Oddelenia infraštruktúry vo Vranove nad Topľou, ani zo Slovenskej správy ciest Košice. "Príslušníci policajného zboru prisľúbili v rámci prevencie častejšie kontroly dodržiavania pravidiel cestnej premávky v našom meste," dodal Benča.

Poslednou témou, o ktorú som sa zaujímal bolo presunutie autobusových zastávok k novej autobusovej čakárni v meste. Deti by v tomto prípade nemuseli prechádzať cez cestu I/18, ale mali by stanicu na rovnakej strane ako je škola. Prednosta MSÚ prezradil, že už pri výstavbe čakárne sa počítalo so zachádzaním autobusov z oboch smerov. "Prepravcovia SAD odmietli zachádzku z dôvodu zvýšených nákladov," avšak dodal, že rovnakú situáciu riešili v meste Sečovce či Levoča, kde tento problém autobusoví dopravcovia nevideli. 

 

  

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

KOMENTÁRE

Ďakujem Obamovi. A teraz nastáva panika

Obama zvládol osem rokov bez škandálu, Trump ich mal už počas kampane.


Už ste čítali?