Poradenské centrum prednášalo o tom, ako sa pripraviť na pohovor

Autor: Jan Zošák | 11.4.2014 o 2:13 | Karma článku: 2,70 | Prečítané:  228x

  V stredu 26. marca 2014 zorganizovalo Poradenské centrum Katolíckej univerzity v Ružomberku(KU) ďalší z cyklu seminárov. Ako nepohorieť na prijímacom pohovore, ale správne sa ne neho pripraviť sa mohli dozvedieť študenti, ale aj budúci absolventi KU.  

Koordinátorka poradenského centra Katarína Markovičová poskytla študentom, ktorí sa seminára zúčastnili, záchytné body, podľa ktorých je dobre sa pri pohovore riadiť. Povedala, že prijímací pohovor by mal trvať maximálne hodinu a uchádzač by mal o sebe vytvoriť čo najlepší a najdôvernejší obraz a poskytnúť o sebe informácie. Tvrdí, že cieľom pohovoru je posúdiť osobnosť uchádzača.

Podotkla, že šance sa dajú na pohovore zvýšiť napísaním životopisu, motivačného listu, ale dôležitú úlohu zohrávajú životné úspechy uchádzača, osobné prednosti či motivácia. „Je dôležité byť v pohode a bez nervozity a taktiež je dobré pridržiavať sa životopisu, pretože vďaka nemu si nás vybrali," povedala Markovičová. Dodala, že slušné oblečenie a celkový vzhľad je veľmi dôležitý pre prvý dojem.

„Ku chce aby jej uchádzači a absolventi boli úspešní v zamestnaní, preto sme ponúkli študentom v rámci tohto cyklu aj seminár, ktorý je zameraný na prijímacie pohovory a je to také vyvrcholenie toho na čom pracovali študenti. Od svojich dokumentov až po samotnú úspešnú prezentáciu pred zamestnávateľom," dodala Markovičová.

Poradenské centrum KU v Ružomberku vzniklo v akademickom roku 2011/ 2012. Jeho úlohou je poskytnúť študentom poradenstvo, podporu a pomoc v rôznych životných situáciách. Každú stredu od 14:40 do 15:25 organizuje cyklus seminárov na rôzne témy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

KOMENTÁRE

Američania sa boja, že sa ich krajina čoraz viac podobá Rusku

Liberálnu Ameriku neznepokojuje obava, že Rusko bude riadiť svet.


Už ste čítali?