Koľko nehôd bude ešte v Hanušovciach?

Autor: Jan Zošák | 19.10.2015 o 21:45 | (upravené 21.10.2015 o 23:13) Karma článku: 8,15 | Prečítané:  3027x

Hanušovce nad Topľou, 19.10.2015. Vážna dopravná nehoda v centre mesta si vyžiadala odklonenie dopravy. Ako informoval portál Teraz.sk, desaťročný chlapec pri nehode utrpel ťažké zranenia hlavy.

http://www.teraz.sk/regiony/chlapca-zrazil-kamion-hanusovce/161673-clanok.html   

foto: ilustračné

Keď som dnes cestoval do školy, v rádiu som započul dopravný servis. Ako obvykle, aj dnes vraveli o Hanušovciach nad Topľou. Tentokrát to nebolo meranie rýchlosti, ale odklonenie dopravy. Hneď som vedel, že sa stalo čosi vážne... opäť. V dnešnej dobre už nie je problém si rýchlo zistiť čo sa aktuálne deje, ale nevenoval som tomu veľkú pozornosť. Informácia však prišla za mnou.

To, že kamión zrazil chlapca na priechode pre chodcov ma dostalo. Preto sa pýtam, koľko obetí ešte musí byť, aby s tým kompetentní niečo urobili? Príde mi neskutočné, že policajti nestoja pri priechode v čase, keď deťom končí vyučovanie a presúvajú sa na zastávky. Dobre viem, aký je v meste ruch, keď končí škola. Prečo sa teda nerobí nič s priechodmi? Stačila by policajná hliadka, a ak majú páni policajti toľko práce, prečo tam nie je semafor? Zaujímalo by ma, kde sú peniaze, ktoré boli vyčlenené na mestský jarmok... Veď, keď sa nekonal, tak ich dajme na užitočnú vec. 

V meste sa nachádza autobusová čakáreň... Iba mne je to smiešne, že je nevyužitá a úplne na inom mieste ako zastávky? Kto toto vymyslel? Je logické, že keď je v meste čakáreň, tak sú pri nej aj nástupištia. Ale v Hanušovciach sa všetko robí naopak... Veď keď vyprší doba, počas, ktorej musí byť budova využitá na to, na čo ju postavili, prenajmeme ju Vietnamcom a budeme mať o jedno "nákupné centrum" viac...

Ďalším riešením situácie by bol mestský obchvat, ale o tom môžeme iba snívať, pretože čím viac na východ, tým to je s cestami horšie. Čo keby bola znížená najvyššia povolená rýchlosť? Aj to taký zlý nápad, že sa ním ani teraz nikto nebude zaoberať?

Dnešná nehoda mi príde zbytočná a veľmi smutná, preto mám v hlave toľko otázok...

Dokonca som mal snahu zistiť koľko dopravných nehôd sa v našom meste už stalo tento rok, pretože mám pocit, že ich bolo už dosť. No samozrejme stránka policajného zboru je rok pozadu, takže som sa nič nedozvedel. Slovensko...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Elon Musk chce zastaviť zabijacké stroje. Zlyhá

Stovka výskumníkov chce, aby OSN zakázalo umelú inteligenciu v zbraniach. Ich cieľ je ušľachtilý, ale takmer určite nesplniteľný.

KOMENTÁRE

Američania sa boja, že sa ich krajina čoraz viac podobá Rusku

Liberálnu Ameriku neznepokojuje obava, že Rusko bude riadiť svet.


Už ste čítali?